Řepa červená na klíčení 180g

663
Neohodnoceno

Po staletí známá a pěstovaná rostlina má svůj původ až ve starém Římě, kde byla bohatě využívána, jednak jako jídlo, ale zejména jako lék.

Klíčky červené řepy patří díky své chuti i nádherné barvě mezi nejoblíbenější i nejvyužívanější rostlinou v microgreens.

Obsahují řadu prospěšných vitamínů zejména vitamínu C, A, B1, kyselinu foliovou (která se doporučuje ženám v těhotenství), dále rubidium a cesium, jejichž nedostatek je častou příčinou špatných pocitů, rozdráždění a neklidného spánku. Klíčky taktéž obsahují kobalt, který je nezbytný při tvoření červených krvinek.


  • 39 Kč / 100 g
  • Skladem
39 Kč
Kategorie: Semínka na klíčení
Hmotnost: 0.1 kg
 

Složení: semena řepy červené

Použití: Klíčky využíváme v teplé i studené kuchyni, chuťová „zemitost“ se hodí zejména s kombinací sýrů, vajec, salátů i brambor. Vzhledem k nápadné barvě oživí každý talíř.

Klíčení: Semena namáčíme ideálně 24 hodin s proplachem, poté proplachujeme 3x denně. Po vyklíčení v biomisce nebo ve sklenici potřebuje světlo pro tvorbu chlorofylu v lístcích. Doba klíčení až 14 dní. Semena řepy nesmí při klíčení proschnout, vyžadují stálou vlhkost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.