Naklíčená semínka lněná 150g

E0036.09
Neohodnoceno
 • 1 z 2

Idealní pro start Bezva dne! Přidejte si pár lžiček do vašeho oblíbeného müsli, do kaše, smoothie nebo jen do jogurtu.

Složení: naklíčená lněná semínka sušená.


 • (> 5 ks) Skladem
55 Kč
Kategorie: Semínka
Hmotnost: 0.15 kg
 

Aby lněná semena mohla optimálně uvolňovat své užitečné složky do těla, musí být odstraněna buď vrstva hlenu která chrání semínko, nebo musí být tato vrstva přeměněna enzymy. Ve srovnání s konvenčním lněným semínkem, které prochází trávicím ústrojím téměř nestrávené díky jeho "slizové vrstvě" chránící semínko a kromě laxativního účinku se do těla neuvolňuje téměř žádná z hodnotných živin a životně důležitých látek, má naklíčené lněné semínko vysokou biologickou dostupnost. To znamená, že uvolňují životně důležité látky a vitamíny, které „explodují“ procesem klíčivosti v plném rozsahu do našeho těla.

 

Při klíčení semínka získávají mnoho zdravotních benefitů. Díky spotřebování zásobních látek potřebných pro klíčení se ve výsledném produktu více zkoncentruje obsah bílkovin, nukleových kyselin, vitamínů, minerálů, biologických látek a enzymů. Naopak v procesu klíčení se obvykle spotřebuje většina tuků a sacharidů. Každé klíčící semínko má v sobě výživnou energii pro růst celé zdravé rostliny.

Celý proces klíčení přemění složité struktury zásobních látek na jednodušší a pro člověka stravitelnější a zvýší využitelnost všech živin.

Dále se v semínku při klíčícím procesu vytváří chlorofyl. Inhibitory, které mají chránit semena před dravci a škůdci se degradují. Těžko stravitelné proteiny se vlivem enzymů přeměňují na snadno stravitelné aminokyseliny a tuk na cenné mastné kyseliny. Životně důležité látky a vitamíny obsazené v zrnu se násobí a jejich biologická dostupnost se dramaticky zlepšuje.


Naklíčená semínka jsou vynikajícím vylepšením a důležitou součástí vyvážené zdravé výživy.

 

Podobné produkty

 • naklicena seminka slunecnice vysypana
  Idealní pro start Bezva dne! Přidejte si pár lžiček do vašeho oblíbeného müsli, do kaše, smoothie nebo jen do jogurtu. Složení: naklíčená semínka...
  Kód:E0035.09
 • naklicena seminka pohanky vysypana
  Idealní pro start Bezva dne! Přidejte si pár lžiček do vašeho oblíbeného müsli, do kaše, smoothie nebo jen do jogurtu. Složení: naklíčená semínka...
  Kód:E0037.09
 • smes naklicenych seminek vysypana
  Idealní pro start Bezva dne! Přidejte si pár lžiček do vašeho oblíbeného müsli, do kaše, smoothie nebo jen do jogurtu. Složení: směs naklíčených...
  Kód:E0038.09

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

Bezva zdraví s.r.o
Lihovar 173
533 44 Staré Ždánice

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.